K
AAA
A   AA   AA   K
BIP.gov.pl
BIP ZZNPL
BIP ZZNPL
BIP.gov.pl

  Instrukcja korzystania ze strony BIP

   

  • Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

   

  • Strona podzielona jest na trzy główne obszary, górny, dolny i główne Menu po lewej stronie.

   

  • W górnej części mamy mechanizm ułatwiający przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Dzięki ikonom umieszczonym na każdej stronie możliwa jest zmiana wielkości czcionki oraz kontrastu (negatyw). Są tam też odnośniki do głównej strony BIP (logo BIP) i głownej strony tego serwisu (logo ZZNPL). BIP wyposażony jest w wyszukiwarkę informacji, która jest narzędziem umożliwiającym znalezienie dowolnej informacji umieszczonej na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Aby skorzystać z wyszukiwarki BIP należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk „Enter”, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć na jej tytuł.

   

  • Zakres publikowanych informacji prezentuje menu po lewej stronie. Menu jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje. Prowadzą one bezpośrednio do treści podstrony biuletynu lub też do kolejnego podmenu zawierającego informacje związane tematycznie z wybranym działem. Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie - należy kliknąć na wybranej pozycji menu.

   

  • W prawej części każdej z podstron  przy informacji kto opublikował daną stronę dodatkowo znajduje się opcja "drukuj" - pozwalająca wydrukować treść podstrony na drukarce lokalnej.

   

  • W dolnej części każdej z podstron znajdują się informacje prawne na jakich zasadach działa publikacja BIP, mapa strony i instrukcja obsługi BIP.

   

   
  ⇑ do góry strony ⇑
  Opublikował: Andrzej Michel
  Publikacja dnia: 10.01.2015
  Podpisał: Andrzej Michel
  Dokument z dnia: 10.01.2015
  Dokument oglądany razy: 4358
Strona podmiotowa Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego